Podsumowanie jesieni 2014

Jakiś czas temu dla reaktywowanego zespołu z Grapic zakończyła się pierwsza część sezonu. Mamy zimową przerwę, więc jest to dobry moment na podsumowanie naszych dotychczasowych dokonań.

Początki zawsze są trudne, ale udało się już osiągnąć kilka pozytywnych wyników, szczególnie w Pucharze Polski. W tych rozgrywkach odpadliśmy dopiero w trzeciej rundzie z Sympatykami Gryfa Słupsk ( 3:8 ), eliminując po drodze Błękitnych Główczyce ( 7:2 ) i V-ligowy zespół KS Damnica ( 3:2 ). W lidze było niestety gorzej, na dziewięć spotkań wygraliśmy tylko w Machowinie z Bistalem 3:2; padły też dwa remisy: z Zenitem Redkowice 0:0 i z KS Zaleskie 3:3 po dramatycznej pogoni od wyniku 0:3. Pozostałe sześć meczów to porażki, a najbardziej dotkliwa to ta z Victorią Słupsk 1:12. Szkoda również domowego meczu z Szansą Siemianice ( 0:1 ), w którym straciliśmy głupią bramkę, a sami nie wykorzystaliśmy swoich szans (w szczególności rzutu karnego fatalnie przestrzelonego przez pechowego w tym meczu Patryka Kosa). Okazja na punkty była również w Kuleszewie, gdzie dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie z miejscowym Sokołem, by ostatecznie przegrać 2:5.

Podsumowując, Grab Grapice rozegrał do tej pory 12 spotkań. Ich bilans to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek, przy stosunku bramek 24-49.