Damnica górą w sparingu

W niedzielne popołudnie KS Damnica pokonał na własnym boisku drużynę Grab Grapice. Mecz zakończył się wysokim wynikiem (7-2). Jest on dość mylący, gdyż gra przyjezdnych nie wyglądała najgorzej, zwłaszcza w bardzo wyrównanej pierwszej połowie. Gdyby nie kilka drobnych błędów w obronie i ataku, mogłaby się ona zakończyć o wiele lepiej niż się faktycznie zakończyła (2-0). W drugiej połowie początkowo potrafiliśmy utrzymać dystans, było 3-1 po bramce w sytuacji sam na sam Patryka Kosa i 4-2 (Fabian Szczepaniak i lob nad bramkarzem w ,,okienko''), lecz gdy rywal odskoczył na 3-bramkowe prowadzenie, gra naszego zespołu się posypała. Zaczęliśmy grać zbyt indywidualnie i włączać się do ataku zapominając o obronie. O wiele bardziej doświadczony przeciwnik pewnie to wykorzystał i dobił nas jeszcze dwoma bramkami.

Gra była nieco lepsza od samego wyniku, lecz na pewno jest jeszcze wiele do poprawy. W przyszłą niedzielę zagramy kolejne spotkanie z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym tegorocznym meczu domowym zmierzymy się z A-klasowym Sokołem Szczypkowice o godzinie 13.

Bramki: Patryk Kos, Fabian Szczepaniak